Copyright 2020 | Created with WebWave

FIRMA

GEOKAR Krzysztof Ryszka

NIP 5492129126

REGON 388102369

KIEROWNIK PRAC GEODEZYJNYCH

Krzysztof Ryszka

geodeta uprawniony

nr zaświadczenia 21143

ADRES

30-603 Kraków

ul. Kurasia 21/12

KONTAKT

tel. 505 62 05 31

e-mail geokar@onet.pl

www.geokar.pl

GEOKAR Krzysztof Ryszka geodeta cennik tani geodeta Kraków Wieliczka

Kontakt

Cennik, czyli ile kosztuje geodeta

Strona główna

O mnie

Kontakt

Galeria

Cennik

Oferta

GEOKAR Krzysztof Ryszka
geodeta cennik

kompleksowe usługi geodezyjne

Prowadzone przez Firmę GEOKAR Krzysztof Ryszka usługi geodezyjne często dotyczą kwestii granic nieruchomości, które określają zasięg prawa własności. Wynikająca z nich powierzchnia nieruchomości w bezpośredni sposób wpływa na jej wartość. Ważne jest by prace zostały wykonane przez osobę z odpowiednim wykształceniem i bogatym doświadczeniem. Kolejnymi kryteriami wyboru wykonawcy powinny być  staranność, solidność i terminowość, a nie najniższa cena. Kierując się wyłącznie kryterium ceny i szukając ogłoszeń typu "tani geodeta" można trafić na wykonawcę, który by osiągnąć zadowalające wyniki finansowe musi wykonać dużą ilość zleceń. Ich realizacja będzie więc przebiegać w pośpiechu, bez rzetelnej oceny materiałów geodezyjnych zgromadzonych w zasobach Powiatowych Ośrodkach Dokumentacji Geodezyjnych i Kartograficznych, zbadania stanu prawnego przedmiotowych nieruchomości,  związanych z nimi służebnościami i ograniczonymi prawami rzeczowymi ujawnionymi w Księgach Wieczystych. Zdarza się, że "tani geodeta" wykonuje mapę do celów projektowych bez wykonania starannego wywiadu terenowego i dokonania jakichkolwiek pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, a wyznaczenie granic bez wizyty w archiwum Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Skraca to czas, który wykonawca poświęca na przygotowanie materiałów dla Zamawiającego nawet o 50%. Takie działanie jest niedopuszczalne!!! W firmie GEOKAR taka sytuacja nigdy nie ma miejsca. O wartości tak sporządzonej mapy do celów projektowych możemy się boleśnie przekonać podczas budowy domu, gdy okaże się, że założone w projekcie zagospodarowanie terenu  nijak ma się  do rzeczywistości i budynek posadowiony jest za nisko czy za wysoko, lub co jeszcze gorsze, gdy przy okazji geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej okaże się, że obiekty budowlane zostały zrealizowane w odległościach do granic nieruchomości mniejszych niż wynikają z przepisów prawa budowlanego. Aby tego uniknąć już podczas pierwszego kontaktu zapytaj czy rozmawiasz z geodetą uprawnionym.
 
W Naszej firmie każde zlecenie rozpoczynamy od badania "historii geodezyjnej" działki i analizy stanu prawnego. Pozwala to zminimalizować problemy, które mogą Państwa spotkać w trakcie realizacji inwestycji.

 

Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie w zależności od zakresu prac i stopnia jego skomplikowania. Na ostateczną cenę ma wpływ m.in.:

  • powierzchnia opracowania w przypadku map do celów projektowych oraz stopień zainwestowania terenu
  • ilość obiektów inwentaryzowanych przy inwentaryzacji powykonawczej
  • liczba nowo powstałych w wyniku podziału działek
  • ilość wyznaczanych punktów granicznych, wznawianych znaków granicznych, ustalanych granic
 
Jeśli zadajesz sobie pytanie "ile kosztuje geodeta" to serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

  tagi doświadczony geodeta Kraków znany geodeta Kraków najlepszy geodeta Kraków

  tagi doświadczony geodeta Kraków znany geodeta Kraków najlepszy geodeta Kraków

  tagi geodeta Kraków cennik Kraków mapa do celów projektowych cena Kraków podział działek cena Kraków tycznie cena Kraków wyznaczenie granic cena Kraków mapa geodezyjna cena